צילינדר לדלת

תוכן עניינים

רוצים להחליף צילינדר לדלת ולא יודעים מהו הצילינדר המתאים לכם? הבשורה הטובה היא שאתם לא צריכים לדעת. לשם כך ישנם מנעולנים שמכירים את כל סוגי הצילינדרים ואת כל סוגי הדלתות, ויודעים להתאים לכל דלת את הצילינדר שלה. הבשורה הפחות טובה היא שלא כל המנעולנים יספקו לכם את הצילינדר הטוב ביותר במחיר ההוגן ביותר, ולשם כך יהיה עליכם לבחון היטב עם מי אתם עובדים וממי אתם מזמינים את השירות. בשורות הבאות, מסבירים לכם המומחים של מנעולן צדיק אקספרס את עקרונות היסוד של צילינדר לדלת ומדוע חשוב להחליף אותו מעת לעת.

מהו צילינדר לדלת?

צילינדר לדלת הוא מנגנון מכאני עשוי מתכת, המותקן באזור הדלת בו ממוקם מנעול המפתח ותפקידו לנעול את הדלת אל תוך המשקוף המקיף אותה. פעולת הצילינדר מבוססת על מנגנון סיבובי שאותו מפעילים באמצעות מפתח, ואשר מיועד להניע בריחים היוצאים מהצילינדר אל עבר חורים ייעודיים במשקוף הדלת. הצילינדר הבסיסי ביותר הוא צילינדר חד בריחי המבוסס על אותו גוש מתכת ריבועי שאותו ניתן לראות יוצא מהדלת כאשר מסובבים את המפתח לנעילה. גוש מתכת זה הוא למעשה בריח שבנעילת הדלת נכנס אל תוך חור ייעודי במשקוף ובכך נועל את הדלת למשקוף ולא מאפשר לפתוח אותה. ישנם צילינדרים רב בריחיים בעלי שניים, שלושה או יותר בריחים שאותם ניתן להניע אל עבר חורים הממוקמים על פני כל שטח המשקוף לרבות המשקוף העליון, המשקוף הנגדי ולעבר הרצפה. צילינדר לדלת שהוא רב בריחי נחשב לצילינדר הבטוח ביותר שכן הוא מספק לדלת את האחיזה הטובה והחזקה ביותר כאשר היא נעולה.

מנגנון הנעילה של הצילינדר

אחרי שאמרנו את מה שאמרנו על מספר הבריחים, זה לא משנה כמה בריחים יש אם גורם בלתי מורשה מניח את ידעו על המפתח שיכול להניע אותם. בהתאם לכך, צילינדר לדלת נמדד גם על פי היכולת שלו למנוע פריצה. פריצה כתוצאה מגניבת מפתח היא פריצה שאי אפשר למנוע ולא משנה איזה צילינדר לדלת מותקן בדלת. יחד עם זאת, ישנן פריצות רבות שמתבצעות באמצעות חוטי ברזל ומכשור שמיועד להחליף את המפתח המקורי וככל שהצילינדר יודע להתנגד לאמצעים אלה, כך הוא נחשב ליותר איכותי. ישנם כיום דגמי צילינדר לדלת שאפילו מנעולנים מתקשים לפרוץ אותם כשלרשותם עומד כל הזמן שבעולם וכל השקט הנפשי שהם זקוקים לו כדי להתרכז במשימה. אלו הם צילינדרים איכותיים שמותקנים כיום בכל דלתות האיכות המודרניות.

שירותי מנעולן נדרשים בעיקר כאשר הצילינדר מאבד מכושר התפקוד שלו או שובק חיים לחלוטין וכאשר מסיבות מסוימות רוצים למנוע מגורם זר שמחזיק במפתח הצילינדר, אפשרות לפתוח את הדלת. מנעולן צדיק אקספרס מספק לכם את השירות של החלפת צילינדר לדלת תוך התאמה של הצילינדר הטוב ביותר לדגם הדלת הספציפית.

לשיתוף מאמר זה