מנעולן ביפו

תוכן עניינים

 

מנעולן ביפו

אז מהם השירותים שמציע מנעולן? האם כל מה שהוא יודע לעשות זה להחליף מנעולים ולפרוץ דלתות? האם בכלל צריך מנעולן או שאפשר להשלים את המשימות האלה גם לבד? ובכן, מנעולן הוא איש מקצוע נותן שירות, שאותו חלקנו פוגשים אולי פעם בחיים וחלקנו עשויים לעבוד איתו כמעט על בסיס קבוע, בדרך כלל סביב אותו שירות. יחד עם זאת, המדובר במקצוע מגוון הרבה יותר ממה שאנחנו נוטים לחשוב ואם אתם רוצים לדעת לאילו משימות תוכלו לשכור את שירותיו של מנעולן מקצועי וכמה זה יעלה לכם, המשיכו לקרוא כאן את השורות הבאות.

 

קצת רקע על מקצוע המנעולן

מנעולן הוא מקצוע לכל דבר ועניין, מקצוע שדורש השכלה והכשרה רשמית ולאחר מכן גם תהליך מסודר של רישוי מול משטרת ישראל. למעשה, מנעולן הוא איש מקצוע שהמקצוע שלו מערב פעולות שעבור אנשים אחרים תיחשבנה כעבירות פליליות. בדיוק מהסיבה הזאת, דורשת המדינה לפקח על כל פעילות המנעולנים בישראל ולשם כך נדרש כל מנעולן להחזיק ברישיון תקף מטעם משטרת ישראל. לצד זאת, כאשר אתם בוחרים מנעולן ביפו, אתם לא יכולים להסתמך אך ורק על העובדה שהוא מציג לכם רישיון בתוקף וישנם עוד כמה היבטים שאתם רוצים לבחון.

כך למשל, האם המנעולן מבקש מכם איזושהי הוכחה שאתם הם בעלי הנכס, לפני שהוא מסכים לפרוץ עבורכם את הדלת שלו? חישבו על זה רגע… כל אדם יכול להזמין מנעולן ולבקש ממנו לפרוץ כל דלת של כל נכס ואם המנעולן לא מוודא את בעלות הלקוח על הנכס, הרי שמבוצעת פה עבירה פלילית בחסות החוק. מייד אחרי שהוא יפרוץ את הדלת עבורכם מבלי שהוא בדק האם אתם בכלל בעלי הנכס, הוא יכול לפרוץ את אותה הדלת עבור אדם אחר. במרבית המקרים זה יכול להיחשב כסיפור דמיוני, אבל ישנם לא מעט מקרים בהם עצם השירות של מנעולן ביפו נדרש בדיוק מהסיבה הזאת, מהסיבה שאנו מבקשים למנוע גישה לנכס מאדם שמתעקש לגשת אליו וכאן חוסר האחריות של המנעולן בהחלט יכול להיות בעל השלכות דרמטיות. בהתאם לכך, כאשר אתם בוחרים מנעולן, שימו לב למידה בה הוא מקפיד על כללים אתיים בסיסיים כמו בקשה להצגת הוכחת בעלות על הנכס ואם הוא אינו מבקש זאת, זה לא אומר בהכרח שמדובר בנוכל, אבל אפשר בהחלט לומר שמדובר באיש מקצוע לא אחראי וחוסר האחריות הזאת יכול לבוא לידי ביטוי גם ברכיבי השירות האחרים.

בכל שירות שאתם מזמינים מאיש מקצוע מנעולן ביפו, אתם רוצים לבקש לראות את רישיון המנעולן ולוודא שהוא תקף, לצלם אותו על מנת שיהיה לכם תיעוד של פרטי המנעולן ולבחון כאמור את המידה בה הוא מתעניין בבעלות שלכם על הנכס.

 

שירותי מנעולן ביפו – התקנה ותיקון מנגנוני רב בריח

כפי שאמרנו קודם לכן, מקצוע המנעולן הוא מקצוע מגוון שאמנם מתמקד כל כולו במנגנוני נעילה, אך יכול לבוא לידי ביטוי במגוון צורות, למגוון מטרות ובמגוון רחב של סוגי מנעולים. מגוון זה כולל למשל דלתות כניסה, דלתות פנים, דלתות רכב, כספות, מנעולי צילינדר בסיסיים, מנעולים רב בריחיים, מנעולים מתקדמים עם גישה אלקטרונית ועוד. בכל אחד מן המקרים האלה נדרש המנעולן להחזיק בידע המקצועי הנדרש על מנת לבצע את משימתו. אחד מהתחומים היותר מורכבים בעבודתו של מנעולן ביפו הוא התחום של מנגנוני נעילה רב בריחיים ודלתות פלדלת. בתחום זה אפשר למצוא את סוגי השירותים הבאים:

 • החלפת מנגנון בדלת פלדלת
 • החלפת מנגנון נעילה רב בריח
 • החלפת צילינדר בדלת כניסה פלדלת
 • תיקון בריח תחתון
 • תיקון או החלפת ידית של דלת פלדלת
 • הוספת מנעול בדלת פלדלת
 • החלפת מנעול מולטילוק
 • התקנה של דלת פלדלת
 • תיקון של דלת פלדלת

ככלל, אם תבחנו את רמת המחירים הממוצעת של כלל השירותים הללו, תגלו שהמחירים נעים בין כ-450 שקלים ועד כ-600 שקלים וזה אולי המקום לדבר קצת על גישות תמחור בעולם המנעולנים.

ממוצע המחירים שהצגנו פה לעיל הוא ממוצע מחירים המבוסס על דיווחים של מנעולנים לגבי המחירונים שלהם. יחד עם זאת, כשתזמינו מנעולן לביצוע אחת המשימות שציינו לעיל, אתם עלולים לגלות שהמחיר הנדרש מכם קופץ פתאום ל-1,000 שקלים ויותר. הכיצד? ובכן, כמו כל איש מקצוע, גם מנעולן ביפו מבקש להתפרנס בכבוד ולמקסם את הרווחים שלו והכלל הפשוט אומר שכל עוד הלקוח מוכן לשלם את מה שהמוכר מבקש, אז הכל תקין והכל לגיטימי. הכלל הפשוט הזה הוא כלל כלכלי נכון וצודק ומה שזה אומר מבחינתכם הוא שאתם לא חייבים לקבל כל הצעה שנותנים לכם.

טווח המחירים שהצגנו פה לעיל הוא טווח מחירים שיכול לתת לכם תמונה כללית על רמת המחירים המתאימה לביצוע המשימות שציינו לעיל. ייתכן שבאזורים מסוימים המחירים יהיו גבוהים יותר מכיוון שהתחרות בהם היא מאוד דלילה או בגלל שבאזור מתגוררת אוכלוסייה בעלת מאפיינים דמוגרפיים גבוהים, בעוד באזורים אחרים המחירים יסתובבו ממש סביב הטווח הזה שסיפקנו. לרמת הביקוש הפרטי שלו זוכה כל מנעולן, למוניטין שלו, לניסיון שלו, לרמה המקצועית שלו ולזמן והמאמץ שהוא משקיע בעבודתו, יש גם השפעה על המחיר אותו הוא דורש מהלקוח. ייתכן שמרבית המנעולנים בשוק דורשים 500 שקלים על שירות מסוים, אך מנעולן ספציפי ידרוש בדיוק כפול, פשוט מכיוון שהוא מעניק שירות יותר טוב, אחריות יותר ארוכה, התחייבות לאי גרימת נזק סביבתי לדלת וגם עמידה בכל הסטנדרטים הגבוהים בתחום, מה שבהחלט מצדיק רמת מחיר גבוהה יותר.

על כן ואת זה כדאי לזכור גם להמשך, כל המחירים שאנו מספקים לכם פה הם מחירים ממוצעים שאפשר לקבל אצל מנעולנים טיפוסיים, אבל אם אתם אוהבים לעבוד עם הטופ, אם חשוב לכם לעבוד עם מנעולן ביפו שאוחז בניסיון רב ובסטנדרטים גבוהים של עבודה ושירות, תהיו מוכנים לפגוש גם מספרים גבוהים יותר.

מנעולנים ביפו

התקנה ותיקון של צילינדר

אחד מסוגי השירותים היותר שכיחים שמציע מנעולן ביפו הוא השירות של החלפה, תיקון או התקנה של צילינדר סטנדרטי בדלת. שירותים אלה נדרשים כאשר ישנה תקלה כלשהי במנעול, או כאשר אתם רוצים למשל להחליף מנעול בדירה או עסק חדשים שזה עתה שכרתם וחשוב לכם למנוע גישה אליהם על ידי השוכרים הקודמים, שאולי עדיין מחזיקים במפתחות לדלת. בקטגוריה זו תוכלו למצוא את השירותים הבאים:

 • תיקון צילינדר בדלת כניסה או בשער
 • החלפת צילינדר בדלת כניסה או בשער
 • החלפת צילינדר והחלפת מנעול
 • שימון צילינדר
 • החלפת שלושה צילינדרים (שירות בהקפה למספר מנעולים במספר דלתות)

בקטגוריה זו, רמת המחירים לה אתם יכולים לצפות עומדת על בין 250 שקלים ועד 400 שקלים, כשבבחירת השירות של החלפת מספר צילינדרים, המחיר יכול להגיע לרמה של 700-800 שקלים לשלושה צילינדרים. מן הסתם, אם אתם רוצים להחליף צילינדרים נוספים בדלתות נוספות, תוספת המחיר לכל צילינדר נוסף תהיה פחותה מהמחיר הנדרש לצילינדר אחד בודד.

 

פריצת דלתות

כל השירותים שפירטנו לעיל יכולים להתבצע באופן הפשוט, בו יש לבעל הנכס את האפשרות לפתוח את הדלת וליצור גישה ישירה ונוחה לצילינדר ולמנעול או באופן המסובך, בו אין לבעל הנכס את האפשרות לפתוח את הדלת ובמקרה כזה, נדרש קודם כל השירות של פריצת הדלת. במרבית המקרים, שירות פריצת דלתות אינו ניתן כשירות בפני עצמו, אלא כמרכיב מקדים בשירות תיקון או החלפה של צילינדר ומנעול. יחד עם זאת, מבין כל השירותים, העלות של שירותי פריצת מנעולים על ידי מנעולן ביפו הם בדרך כלל הנמוכים ביותר, אך יש לקחת אותם בחשבון בתחשיב הכולל שמגיש לכם המנעולן.

פריצת דלתות הוא שירות שמתייחס בעצם לפריצת מנעולים והוא ניתן לא רק עבור מנעולי דלתות, אלא גם בתור שירות של פריצת כספות, פריצת תיבות דואר, פריצת מנעול אופניים, פריצת מנעולי מולטילוק, פריצת מנעול אוזן, פריצת מנעול חיצוני וכדומה. העלות של שירותי פריצה אלה יכולה לנוע בין כ-150 שקלים ועד 250 שקלים, אם כי שירותים אלה נדרשים בדרך כלל כאמור, כצעד מקדים לביצוע החלפה או תיקון של צילינדר.

 

אז כמה יעלה לכם מנעולן ביפו?

מנעולן מומלץ ביפו
תמונה: freepik

אחרי שפירטנו את מרכיבי השירות המרכזיים שיודע מנעולן להציע אפשר להתחיל לסכם בצורה הבאה. אם אתם מעוניינים להחליף צילינדר בדלת שאין לכם גישה אליה ואין לכם יכולת לפתוח אותה, יהיה עליכם להזמין גם שירות פריצת דלתות בנוסף לשירות החלפת הצילינדר. במקרה כזה, עלות השירות הכוללת יכולה להגיע גם לאזור ה-700 עד 800 שקלים. במידה ויש לכם גישה לדלת, אפשר להפחית כ-250 שקלים מעלות השירות. במידה ואתם מבקשים להחליף מספר צילינדרים באותה הדלת, המחיר הכולל יכול להגיע לאזור ה-1,000 שקלים, אם כי זה תלוי מאוד בסוג המנעול ולעיתים זה יכול לעלות גם פחות במספר מאות שקלים.

לבסוף, חשוב להבין שהדברים אינם חד משמעיים והם יכולים להשתנות ממקרה למקרה. כך למשל, ישנם מצבים בהם נדרש המנעולן לפרוץ מנעול כספת מורכב מאוד עם קושי ממשי בגישה אל הצילינדר. במקרה כזה, עלות השירות יכולה להיות גבוהה הרבה יותר מכל המספרים בהם נקבנו לאורך השורות האחרונות, פשוט מכיוון שתהליך הפריצה יכול לארוך זמן רב, לדרוש ציוד מקצועי ולדרוש גם רמת התמחות גבוהה של המנעולן. לא כל מנעולן ביפו יודע להציע את כל שירותי הפריצה לכל סוגי המנעולים. ישנם מנעולנים שמתמקדים אך ורק בדלתות כניסה לבתים, בעוד אחרים מספקים שירותים גם לפריצת כלי רכב, כספות, מנעולים תלויים וכדומה. בכל מקרה, יעשה המנעולן את החישוב הנדרש ויעניק לכם הצעת מחיר.

 

השוואת מחירים – בהחלט חשוב

בהזמנת מנעולן ביפו, בהחלט חשוב לבצע השוואת מחירים לפחות בין שניים שלושה מנעולנים. השוואת מחירים כזאת יכולה לחסוך לכם החל מעשרות שקלים ועד מאות שקלים לשירות. מצד שני, ספציפית בשירות הזה אנחנו נוטים לתת חשיבות רבה לזהות המנעולן המבצע את העבודה ובצדק. על כן, אם אתם מכירים מנעולן אמין שאתם סומכים עליו, אם יש מנעולן ביפו שעליו הצלחתם למצוא המלצות או חוות דעת חיוביות, כדאי לפעמים לשלם גם יותר אם זה מה שיסייע לכם להרגיש בטוחים יותר סביב איש המקצוע שהזמנתם. הדברים די דומים לכל מקרה בו אנו נעזרים בנותני שירותים מקצועיים כמו אינסטלטור, חשמלאי, מתקן מזגנים וכדומה ובמקרה של מנעולן, הם אפילו משמעותיים יותר בגלל אופי העבודה והצורך ברישוי של איש המקצוע. כמו כן, בכל מקרה, אל תתנו למחיר למשוך אתכם באף ותמיד הקפידו לוודא את רישוי המנעולן ואת ההתנהלות האחראית שלו סביב כל מתן השירות.

 

לשיתוף מאמר זה